Nëna e Rita Orës me thirrje të rëndësishme për qytetarët e Kosovës (Video)

Nëna e Rita Orës me thirrje të rëndësishme për qytetarët e Kosovës (Video)

16:20, 21/09/2021

Vera Ora, nëna e këngëtares nga Kosova me famë botërore, Rita Orës, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës për vaksinim kundër Covidit, shkruan Syri.net Kosova.

Ora, e cila është psikiatre dhe avokuese për shëndet mendor, u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen.

“Unë jam vaksinuar sepse vaksina ka plotësuar të gjitha standardet për cilësinë, efikasitetin dhe sigurinë. Prandaj ju këshilloj të gjithëve që të vaksinoheni”, ka thënë Ora.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco