9 të vdekur e 571 raste të reja me koronavirus në Kosovë

9 të vdekur e 571 raste të reja me koronavirus në Kosovë

15:03, 10/04/2021

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 4.351 mostra, prej të cilëve rezultojnë 571 raste pozitive.

Raportohen 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. 

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 727 pacientë, kurse numri i rasteve aktive është 13.930.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 195 raste, Ferizaj 60 raste, Gjilan 51 raste, Gjakovë 37 raste, Pejë 30 raste, Mitrovicë 29 raste, Fushë-Kosovë 22 raste, Podujevë 21 raste, Lipjan 19 raste, Viti 16 raste, Obiliq 14 raste, Vushtrri 12 raste, Prizren 11 raste, Skenderaj 11 raste, Deçan 7 raste, Drenas 7 raste, Klinë 5 raste, Malishevë 5 raste, Suharekë 5 raste, Kamenicë 4 raste, Rahovec 3 raste, Istog 2 raste, Kaçanik 2 raste, Shtërpcë 2 raste dhe Shtime 1 rast.

727 TË SHËRUAR DHE 571 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, April 10, 2021

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco