Covid-19/ Shënohen 356 raste të reja dhe 15 viktima në Maqedoninë e Veriut

Covid-19/ Shënohen 356 raste të reja dhe 15 viktima në Maqedoninë e Veriut

20:30, 21/01/2021

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 356 raste të reja me koronavirus.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 15 viktima nga Covid.

Deri tani në Maqedoninë e Veriut janë prekur nga koronavirusi 89 817 persona dhe prej tyre 75 387 persona janë shëruar, ndërsa 2 754 kanë ndërruar jetë. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive është 11 676.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco