Vdekjen e shtatzënës e konfirmon edhe QKUK, pas ritestimit kishte rezultuar negativ

Vdekjen e shtatzënës e konfirmon edhe QKUK, pas ritestimit kishte rezultuar negativ

19:12, 26/11/2020

Vdekjen e shtatzënës 29-vjeçare në QKUK e ka konfirmuar edhe Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), shkruan Syri.net Kosova.

"Qendra Klinike Universitare e Kosovës, njofton se sot, në Mjekimin Intensiv Qendror Covid, ka ndërruar jetë një grua shtatëzënë nga komuna e Prizrenit, e lindur në vitin 1991.

Ajo ishte e diagnostikuar me Covid-19, dhe fillimisht ishte pranuar në Klinikën Infektive, por për shkak të komplikimeve, ishte transferuar në njësinë intensive Covid.

Në ritestimin e datës 17 nëntor, ajo kishte rezultuar negativ, por vazhdonte të kishte gjendje të rënduar shëndetësore.", thuhet në njoftimin e QKUK-së.

Lexoni njoftimin e plotë:

Qendra Klinike Universitare e Kosovës njofton se sot, në Mjekimin Intensiv Qendror Covid, ka ndërruar jetë një grua...

Posted by QKUK- Shskuk info on Thursday, November 26, 2020

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco