1291 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

1291 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

08:08, 14/10/2020

Në Kosovë, janë 1.291 raste aktive me COVID-19, nga 13 marsi kur janë shfaquyr rastet e para me koronavirus numri i përgjithshëm i të prekurve ka qenë 16.345, prej tyre janë shëruar 14.405.Ndërsa numri i të vdekurve është 649 raste.
Në 24 orët e kaluara ishin shfaqur 98 raste pozitive, 37 të shëruar dhe 1 i vdekur.

Rastet pozitive ishin nga komuna Prishtinë 37 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Drenas 9 raste, komuna Deçan 6 raste, komuna Mitrovicë 6 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Malishevë 3 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Hani i Elezit, Istog, Kamenicë, Klinë, Pejë, Shtime, Skenderaj dhe Suharekë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco