Rriten viktimat dhe rastet e reja me COVID-19 në Itali

Rriten viktimat dhe rastet e reja me COVID-19 në Itali

18:30, 23/09/2020

Në 24 orët e fundit, Italia ka shënuar një tjetër rritje të rasteve ditore me COVID-19.

Në shtetin fqinj janë regjistruar 1.640 persona të infektuar me koronavirus në 103.696 tamponë të bërë.

Gjithashtu edhe numri i viktima është rritur, ku ditën e sotme kanë ndërruar jetë 20 persona duke e rritur në 35.758 numrin total të vdekjeve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco