Prishtina sot me 23 raste të reja me Covid-19, ja nga cilat zona vijnë të infektuarit

Prishtina sot me 23 raste të reja me Covid-19, ja nga cilat zona vijnë të infektuarit

15:00, 21/09/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 596 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 79 raste pozitive.

Komuna e Prishtinës, gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 23 raste të reja.

Rastet sipas vendbanimeve nga 8 lokalitete sa numëron kryeqyteti: 22 prej tyre vijnë nga Prishtina dhe një nga Shkabaj.

Ndryshe, gjatë ditës së sotme nga IKSHP, u njoftua se kanë vdekur dy persona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco