Konfirmohen 126 raste të reja në 24 orët e fundit në Greqi

Konfirmohen 126 raste të reja në 24 orët e fundit në Greqi

18:37, 10/08/2020

EODY njoftoi sot 126 raste të reja me Koronavirus në Greqi, nga të cilat 10 u zbuluan pas kontrolleve në doganat e vendit dhe duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 5.749. 

24 pacientë trajtohen të intubuar, ndërkohë që 129 pacientë janë larguar nga ICU.

Ndërsa numri  i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 213.

https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/1033896/koronoios-sta-126-ta-nea-krousmata-enas-thanatos/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco