Për Labin dhe Danin/Shifra tronditëse të viktimave në Prishtinë, 44 për qind janë nën moshën 44 vjeçare

Për Labin dhe Danin/Shifra tronditëse të viktimave në Prishtinë, 44 për qind janë nën moshën 44 vjeçare

17:53, 06/08/2020

Gazetari Shkodran Hoti, ka reaguar pas deklaratave nga këngëtarët Labinot Tahiri dhe Ramdan Krasniqi, të cilët kanë thënë që nuk besojnë se koronavirusi ekziston.

Në një shkrim në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka sjellur disa fakte tronditëse të moshave të të vdekurve nga koronavirusi në Prishtinë.

Sipas tij, në kryeqytet kanë vdekur 34 njerëz nga Covid-19. 14 nga ta janë nën moshën 44 vjeçare apo në përqindje, 44% të atyre që kanë humbur betejën me këtë sëmundje.

Shkrimi i plotë:

Për besimtarët e Labit dhe Danit: Në Prishtinë kanë vdekur 34 njerëz nga Covid-19. 14 nga ta janë nën moshën 44 vjeçare...

Posted by Shkodran Hoti on Thursday, August 6, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco