93 raste të reja me COVID-19 vetëm nga Prishtina

93 raste të reja me COVID-19 vetëm nga Prishtina

15:08, 04/08/2020

225 raste të reja janë konfirmuar si të prekur me koronavirus. Përpos kësaj gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën edhe 13 persona, duke quar kështu numrin e viktimave në 269.

201 pacientë arritën të mundin virusin COVID-19, ku numri i përgjithshëm i të shëruarve është 5  mijë e 109 persona.

Rastet pozitive të fundit janë nga këto komuna: komuna Prishtinë 93 raste, komuna Mitrovicë 16 raste, komuna Gjakovë 14 raste, komuna Gjilan 14 raste, komuna Fushë Kosovë 13 raste, komuna Drenas 9 raste, komuna Ferizaj 8 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Pejë 7 raste, komuna Podujevë 7, komuna Shtime 6 raste, komuna Skenderaj 5 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Rahovec 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Kamenicë, Kaçanik, Klinë dhe Novobërd

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco