Vdekja e veteranit të luftës nga Covid-19, Limaj i shpreh ngushllime familjes

Vdekja e veteranit të luftës nga Covid-19, Limaj i shpreh ngushllime familjes

11:59, 10/07/2020

Mbrëmë ka ndërruar jetë veterani i luftës, Mehmet Kastrati (1954) nga fshati Maxharrë i Komunës së Malishevës. I ndjeri ishte i shtrirë në njërën prej klinikave në QKUK, dhe ka qenë prekur edhe me COVID-19.

Pas këtij lajmi ka reaguar kreu i Nismës Fatmir Limaj i cili i ka shprehur ngushe?llime familjes Kastrati.

" Me dhimbje te? thelle? more?m lajmin e hidhur se mbre?me?, si pasoje? e infektimit me COVID-19, ka nde?rruar jete? bashke?lufte?tari yne? i Ushtrise? C?lirimtare te? Kosove?s, Mehmet Kastrati, nga fshati Maxharre? i Malisheve?s.Ne? emrin tim dhe te? Nisme?s Socialdemokrate i shpreh ngushe?llimet me? te? sinqerta familjes Kastrati, miqve dhe bashke?lufte?tare?ve te? te? ndjerit.
Qytetare? te? dashur, po ju lutem pe?rse?ri, respektoni maksimalisht rekomandimet e institucioneve she?ndete?sore, pe?rdorni masat mbrojte?se sepse vete?m kjo e?shte? rruga me? e mire? pe?r ta ruajtur she?ndetin tuaj dhe te? tjere?ve" ka shkruar Limaj

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco