Rasti i ri me koronavirus në Malishevë, del pozitiv pas qendrimit në karantinë

Rasti i ri me koronavirus në Malishevë, del pozitiv pas qendrimit në karantinë

19:21, 29/05/2020

Sot në Komunën e Malishevës, është shënuar edhe një rast i ri me koronavirus.

Sipas njoftimit të komunës, personi që sot ka dal pozitiv me COVID-19, ditë më parë ishte kthyer nga Mali i Zi dhe kishte qëndruar në karantinë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë, ku ishte liruar pas testit ku kishte rezultuar negativ, por i njëjti e ka bërë testin, pas një vizite mjekësore dhe ka rezultuar pozitiv.

Komuna e Malishevës, ka njoftuar se me rastin e sotëm ka vetëm dy raste aktive me koronavirus.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco