Rusia regjistron rekord vdekje ditore nga COVID-19

Rusia regjistron rekord vdekje ditore nga COVID-19

13:03, 29/05/2020

Rusia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

 

Rusia ka raportuar 232 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit, një shifër rekorde një-ditore.

Kjo e rriti numrin e vdekjeve në shkallë vendi në 4.374, raporton Reuters.

Zyrtarët thanë se 8,572 infeksione të reja ishin konfirmuar, duke e çuar numrin kombëtar në 387.623.

Ky është numri i tretë më i lartë i raportuar në botë pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco