Kush janë kandidatët për zëvendës të Trump sipas CNN

Kush janë kandidatët për zëvendës të Trump sipas CNN

10:40, 22/06/2024

Donald Trump ish-presidenti amerikan, së fundi është shpallur fajtor për 34 pika të aktakuzës rreth falsifikimit të dokumnteve biznesore.

Megjithatë, ai këto ditë ka një detyrë tjetër: Të vendosë se me kë do të garojë në zgjedhje. Tani kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga Konventa Kombëtare e Republikanëve, ku ish-presidenti pritet të zgjedhë zëvendëspresidentin e mundshëm të tij, sipas CNN këta janë kandidatë e Trump.

Doug Burgum, Marco Rubio, J.D Vance, Tim Scott, Elise Stefanik, Ben Carson, Byron Donalds, Nikki Haley, Tom Cotton dhe Tulsi Gabbard, janë disa prej emrave që janë folur sipas mediumit të njohur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco