Kinë/ Moti i keq shkakton disa të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Kinë/ Moti i keq shkakton disa të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

17:47, 19/06/2024

 Si pasojë e shirave në Kinë, 9 persona kanë vdekur dhe mbi 15 të tjerë janë zhdukur.

Autoritetet në provincën bregdetare të Guangdong raportuan vdekjet ndërsa rezultojnë se mbi 15 shtetas janë zhdukur. Provinca Lindore e Fujian-it dëshmoi reshje të dendura shiu që nga e diela pasdite, duke rezultuar në katër të vdekur, ndërsa dy të tjerë rezultojnë të zhdukur. Shirat e dendur kanë goditur Kinën jugore dhe juglindore që nga e diela.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco