Protestuesit bllokojnë rrugët izraelite dhe kërkojnë zgjedhje të reja

Protestuesit bllokojnë rrugët izraelite dhe kërkojnë zgjedhje të reja

10:20, 17/06/2024

Protestuesit antiqeveritarë izraelitë bllokuan sot për të dytën ditë radhazi një sërë autostradash dhe rrugësh në shtetin hebre, duke kërkuar shpalljen e zgjedhjeve të reja dhe një marrëveshje për pengjet e mbajtura nga Hamasi.

 Më tej, nxënësit e një sërë shkollash të mesme në qendër të vendit nisën një valë grevash.

Një protestë e madhe do të zhvillohet jashtë Knesset në Jerusalem në orën 19:00 të mbrëmjes së sotme, përpara se demonstruesit të shkojnë në rezidencën e kryeministrit Benjamin Netanyahu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco