Sulme gjatë natës në Gaza, shkon në 5 numri i të vdekurve, 13 të plagosur

Sulme gjatë natës në Gaza, shkon në 5 numri i të vdekurve, 13 të plagosur

08:44, 17/06/2024

Agjencia palestineze e lajmeve Wafa deklaron se numri i të vdekurve nga bombardimet izraelite që goditën qytetin e Gazës këtë mbrëmje ka shkuar në të paktën pesë të vdekur dhe 13 të plagosur.

Një ndërtesë banimi është sulmuar në lagjen Zarqa, pasi një tjetër bastisje ka goditur një shtëpi në zonën Sheikh Radwan. Mbrëmë u regjistruan dy viktima të tjera në Rafah, në jug të Rripit.

Numri në enklavën palestineze që nga 7 tetori ka qenë të paktën 37,337 të vdekur dhe 85,299 të plagosur, sipas të dhënave nga Ministria lokale e Shëndetësisë e menaxhuar nga lëvizja islamike Hamas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco