Moti i keq ‘mbërthen’ Greqinë, rrugët e Trikalas kthehen në ‘lumenj’

Moti i keq ‘mbërthen’ Greqinë, rrugët e Trikalas kthehen në ‘lumenj’

20:31, 25/09/2023

Rrugët e Trikalas u kthyen në “lumenj” brenda një ore nga reshjet e dendura të shiut.

Moti i keq “Elias” është shfaqur pasditen e së hënës dhe në qendër të qytetit tashmë janë krijuar problemet e para.

Tashmë siç regjistron trikalavoice.gr , rruga e Kalambakas, nga “Sklavenitis” e poshtë, është kthyer në liqen për të tretën herë në 4 muaj. Kujtojmë se probleme u shfaqën dhe në autostradën Patras-Korinth.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco