Përplasen dy avionë në Japoni, shkatërrohen krahët e njërit prej tyre

Përplasen dy avionë në Japoni, shkatërrohen krahët e njërit prej tyre

12:56, 10/06/2023

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar Haneda të Tokios janë vonuar sot pasi dy avionë pasagjerësh u përplasën ndërsa po ngriheshin dhe majat e krahëve të tyre u përplasën, njoftoi transmetuesi publik japonez NHK, duke cituar ministrinë japoneze të transportit.

Nuk raportohet për të lënduar. Rrjeti televiziv transmetoi pamjet e dy avionëve, Eva Airways (Tajvan) dhe Thai Airways (Tajlandë).

Njëra majë e krahut të avionit tajlandez u dëmtua.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco