Ukraina: Tre të vrarë në sulmin gjatë natës në Odesa

Ukraina: Tre të vrarë në sulmin gjatë natës në Odesa

10:04, 10/06/2023

Tre persona u vranë dhe dhjetëra u plagosën në një sulm rus në qytetin port të Odesa gjatë natës, njoftoi ushtria e Ukrainës.

Mbetjet e një droni rus thuhet se ranë në një bllok apartamentesh në qytetin jugor të Ukrainës, duke shkaktuar një zjarr.

Mbrojtja ajrore e Ukrainës rrëzoi tetë drone Shahed dhe dy raketa, tha një zëdhënës i komandës ushtarake jugore.

Shërbimet e urgjencës raportuan se 27 persona, përfshirë tre fëmijë, u plagosën.

Zjarri u shua shpejt dhe 12 persona u shpëtuan nga ndërtesa, thanë ata.

Sky News nuk mund të verifikojë në mënyrë të pavarur raportet e fushëbetejës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco