Dy të vrarë dhe pesë të plagosur në diplomimin e shkollës së mesme në ShBA

Dy të vrarë dhe pesë të plagosur në diplomimin e shkollës së mesme në ShBA

09:13, 07/06/2023

Dy persona janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur nga të shtënat që ndodhën gjatë një ceremonie të diplomimit të shkollës së mesme në Richmond, Virxhinia.

Zyrtarët e shkollës thonë se të shtënat ndodhën gjatë një ceremonie për shkollën e mesme Huguenot, shkruan BBC.

Një tjetër diplomim i planifikuar për të martën u shty dhe të gjitha klasat janë anuluar të mërkurën.

Të vrarët janë një 18-vjeçar i cili ishte pjesë e klasës së maturantëve dhe babai i tij 36-vjeçar, thotë policia. Policia ende nuk ka bërë të ditur identitetin e tyre.

Një i dyshuar 19-vjeçar është marrë në paraburgim, sipas shefit të policisë së përkohshme të Richmond, Rick Edwards. Ai tha se policia beson se ai e njihte të paktën njërën nga viktimat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco