Ukraina thotë se ia ka rrëzuar 11 raketa “Iskander” Rusisë

Ukraina thotë se ia ka rrëzuar 11 raketa “Iskander” Rusisë

15:33, 29/05/2023

Ukraina ka rrëzuar 11 raketa “Iskander “të lëshuara nga Rusia në një sulm gjatë ditës t, tha të hënën komandanti i përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës.

“Rreth orës 11:30, ai sulmoi rajonin e Kievit me raketa balistike dhe të lundrimit nga sistemi raketor Iskander,” tha Valerii Zaluzhnyi, raporton CNN

“Janë lëshuar gjithsej 11 raketa: ‘Iskander-M’ dhe ‘Iskander-K’ nga drejtimi verior. Të gjitha objektivat u shkatërruan nga forcat dhe mjetet e mbrojtjes ajrore”, shtoi ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco