Zgjatet marrëveshja e grurit në Detin e Zi mes Ukrainës dhe Rusisë

Zgjatet marrëveshja e grurit në Detin e Zi mes Ukrainës dhe Rusisë

15:16, 18/03/2023

Marrëveshja për drithërat e Detit të Zi ndërmjet Ukrainës dhe Rusisë është zgjatur, ka thënë presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i Turqisë.

“Marrëveshja për korridorin e grurit do të skadonte sot. Si rezultat i bisedimeve tona me të dyja palët, ne kemi siguruar një zgjatje të kësaj marrëveshjeje,” tha Erdogan në një deklaratë për mediat.

Udhëheqësi turk nuk bëri të ditur se sa vijojë periudha e zgjatjes.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco