Momenti emocionues, qeni shpëton këlyshët që kishin ngecur nën rrënojat e tërmetit në Turqi (VIDEO)

Momenti emocionues, qeni shpëton këlyshët që kishin ngecur nën rrënojat e tërmetit në Turqi (VIDEO)

13:43, 08/02/2023

Një tërmet i fuqishëm ka goditur një zonë të gjerë në Turqinë juglindore, pranë kufirit me Sirinë, duke vrarë më shumë se 11.200 njerëz dhe duke lënë nën rrënoja me qindra persona të tjerë.

Ndërkohë që kërkimet po vijojnë pa ndalim, të shumtë kanë qenë fëmijët që janë gjetur të gjallë, duke krijuar kështu një shpresë se të tjerë do të zbulohen në mënyrë që të vijojnë jetën normale.

Mirëpo, së fundmi, është bërë virale një video, ku gjatë gërmimeve një qen gjen dy këlyshë dhe i lumtur i ushqen. Ky moment ka marrë shumë komente në rrjet duke prekur zemrat e të gjithëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco