VIDEO/ Momente paniku në aeroplanin rus me 309 pasagjerë, motori përfshihet nga zjarri

VIDEO/ Momente paniku në aeroplanin rus me 309 pasagjerë, motori përfshihet nga zjarri

16:11, 05/02/2023

Motori i një aeroplani komercial u përfshi nga zjarri derisa po transportonte 321 njerëz në Tajlandë.

Gjithçka ndodhi kur rrota shpërtheu derisa po bëhej gati të ngrihej në ajër, dhe piloti u detyrua menjëherë të anulojë fluturimin.

309 pasagjerë dhe 12 anëtarë të ekuipazhit në aeroplanin rus në Phuket të Tajlandës, u nxorën nga aeroplani që u përfshi nga zjarri.

Pamjet dramatike shfaqin një Boeing 767-306ER, nga i cili në mënyrë të befasishme filloi të del zjarri nga njëri motor.

Sipas pasagjerëve që ishin brenda, janë dëgjuar disa shpërthime të fuqishme, kurse gjithçka ndodhi si pasojë e shpërthimit të një gome dhe zjarrit që më pas u shfaq në njërin motori.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco