Aksident i rëndë në Turqi, 8 të vdekur, 35 të plagosur

Aksident i rëndë në Turqi, 8 të vdekur, 35 të plagosur

10:01, 05/02/2023

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Turqi.

Bëhet me dije se një autobus teksa po udhëtonte nga Dijarbakır në drejtim të Bodrumit, shoferi ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe autobusi është përmbysur në kryqëzimin Karabedir.

Mësohet se si pasojë e aksidentit, kanë humbur jetën 8 pasagjerë, ndërsa janë plagosur 35 të tjerë.

Mediatturke raportojnë se të plagosurit u dërguan në spitale të ndryshme në Afyonkarahisar dhe Isparta të Turqisë për mjekim të specializuar.

Në vendngjarje janë një numër i madh autoambulancash, zjarrfikëse, AFAD dhe policia

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco