Aksidenti me autobus në Pakistan lë 41 të vdekur

Aksidenti me autobus në Pakistan lë 41 të vdekur

13:30, 29/01/2023

Më shumë se 40 persona vdiqën pasi një autobus ra në një luginë dhe mori flakë në provincën jugore pakistaneze të Balochistanit të dielën, thanë zyrtarët.

41 trupa u nxorrën nga rrënojat,  tha për Reuters oficeri i policisë së qarkut Israr Umrani.

Autobusi që transportonte rreth 48 persona u përplas gjatë rrugës nga kryeqyteti i Balochistanit, Quetta për në qytetin jugor të Karaçit, thanë zyrtarët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco