Rrëzohet helikopteri që e përdorte Putin për të udhëtuar

Rrëzohet helikopteri që e përdorte Putin për të udhëtuar

23:05, 28/01/2023

Helikopteri Mi-8, i cili është përdorur deri me tani për transportimin e Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin dhe zyrtarëve tjerë të lartë rusë, është rrëzuar në aeroportin Vnukovo, në Moskë.

Mediat lokale fillimisht raportuan për viktima, por zëdhënësi i Putinit përgënjështroi këtë lajm dhe tha se presidenti rus nuk ka qenë në helikopter në momentin e rrëzimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco