Inteligjenca britanike: Rusia ka probleme në trajtimin e rekrutëve

Inteligjenca britanike: Rusia ka probleme në trajtimin e rekrutëve

10:39, 04/10/2022

Inteligjenca britanike në buletin e saj të përditshëm shkruan se Rusia ka probleme të mëdha në marrjen, trajnimin dhe pajisjen e personelit të regjistruar dhe të mobilizuar.

Sipas Ministrisë britanike të Mbrojtjes cikli i mobilizimit do të fillojë më 1 nëntor 2022 nëj muaj më vonë seç ishte thënë.

Fillimi i vonuar sipas Inteligjencën britanike është tregues i presionit në rritje mbi aftësinë e Rusisë për të trajnuar dhe pajisur një numër të madh të rekrutëve të rinj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco