Ukraina tregon sa forca ruse i ka vrarë brenda ditës së fundit

Ukraina tregon sa forca ruse i ka vrarë brenda ditës së fundit

11:31, 18/08/2022

29 forca ruse janë vrarë nga Ukrainë gjatë ditës së fundit.

Kështu ka njoftuar distrikti jugor i Komandës Operative të forcave të armatosura ukrainase, raporton AlJazeera.

P[o ashtu në jug të vendit Ukraina ka shkatërruar artileri, automjete të blinduara dhe një depo furnizimi ushtarak. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco