Ukrainë, 22,000 sulme ruse ndaj objektivave civile që nga 24 shkurti

Ukrainë, 22,000 sulme ruse ndaj objektivave civile që nga 24 shkurti

08:14, 15/08/2022

Forcat ruse kanë kryer mbi 22,000 sulme ndaj objektivave civilë në Ukrainë dhe rreth 300 ndaj objektivave ushtarakë që nga fillimi i pushtimit më 24 shkurt.

Këtë e ka bërë të ditur zëvendësministri i Brendshëm, Yevhen Yenin, duke saktësuar se “gjithçka mund të bëhet shënjestër” për t’u sulmuar: nga infrastrukturat te qendrat tregtare, nga shkollat ​​te objektet e trashëgimisë kulturore të vendit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco