E rëndë në Itali/ 21 vjeçari tërhiqet zvarrë nga kamioni-cisternë për disa metra, shoferi nuk e kishte kuptuar

E rëndë në Itali/ 21 vjeçari tërhiqet zvarrë nga kamioni-cisternë për disa metra, shoferi nuk e kishte kuptuar

15:20, 08/08/2022

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ditën e sotme, ku një 21 vjeçar ka humbur jetën pasi u tërhoq zjarrë nga një kamion-cisterne.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Ankona, ndërsa shoferi për disa caste nuk e kishte kuptuar në fakt se i riu ishte poshtë kamionit.

I riu me origjinë nga Somalia ishte një azilkërkues.

Pavarësisht përpjekjeve dhe ndërhyrjes së mbi 118 punonjës të shëndetësisë, ai humbi jetën për shkak të plagëve të marra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco