Një diplomat është arrestuar në Brazil për vrasjen e gruas së tij

Një diplomat është arrestuar në Brazil për vrasjen e gruas së tij

14:50, 08/08/2022

Diplomati gjerman Uwe Herbert Hahn u arrestua në Rio de Zhaneiro si pjesë e hetimeve për vdekjen e bashkëshortit të tij, Walter Biot, njoftoi policia.

Hahn tha se burri i tij, Biot, vdiq në fund të javës kur u rrëzua nga një apartament në lagjen Ipanema pas një sëmundjeje të papritur.

Megjithatë, policia arrestoi Hahn me dyshimin për vrasje pasi mjekësia ligjore gjeti njolla gjaku në banesë dhe rezultatet e autopsisë treguan plagë të shumta në trupin e Biotit.

“Rrethanat e vdekjes janë evidente. Kuptuam se ishte një vdekje e dhunshme nga shenjat e plagëve në pjesë të ndryshme të trupit”, tha inspektorja e policisë Camila Lorenzo.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco