Tragjike/ Zbulohen trupat e 20 të rinjve në një klub nate në Afrikën e Jugut

Tragjike/ Zbulohen trupat e 20 të rinjve në një klub nate në Afrikën e Jugut

16:24, 26/06/2022

Trupat e 20 të rinjve u zbuluan në një klub nate në portin e Londrës Lindore në Afrikën e Jugut. Policia tha mëngjesin e sotëm se në klub u gjetën 17 trupa, por më pas u tha se gjithsej 20 të vdekur.

Viktimat janë të moshës nga 18 deri në 20 vjeç, tha zyrtari policor Tembinkosi Kinana dhe shtoi se po hetohet për rrethanat në të cilat kanë vdekur.

Trupat u gjetën në një klub në lagjen Sineri Park.

Në rrjetet sociale po qarkullojnë foto nga klubi ku shihen trupat e viktimave pa lëndime të dukshme.

Një numër i madh njerëzish u mblodhën jo shumë larg klubit në Londrën Lindore, një qytet me miliona njerëz në Oqeanin Indian, rreth 700 km në jug të Johanesburgut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco