Inteligjenca britanike: Rusia ka humbur një të tretën e ushtrisë së saj në Ukrainë

Inteligjenca britanike: Rusia ka humbur një të tretën e ushtrisë së saj në Ukrainë

08:06, 16/05/2022

Ministria britanike e mbrojtjes në përditësimin e saj të fundit shkruan se ushtria ruse ka humbur deri në një të tretën e forcave të saj të angazhuar në Ukrainë që nga fundi i shkurtit dhe nuk po fiton një territor të konsiderueshëm.

 .“Në kushtet aktuale, Rusia nuk ka gjasa të përshpejtojë në mënyrë drastike normën e saj të avancimit në 30 ditët e ardhshme”, shkruan ministria britanike e mbrotjes në Twitter.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco