Zelensky pret në takim disa senatorë amerikanë

Zelensky pret në takim disa senatorë amerikanë

15:25, 14/05/2022

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka mirëpritur në Kiev një delegacion të Kongresit të kryesuar nga udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Mitch McConnell.

Zelensky përmes një postimi në Instagram ka shkruar se vizita “është një sinjal i fortë i mbështetjes dypartiake për Ukrainën nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara dhe populli amerikan”.

“Faleminderit për udhëheqjen tuaj që na ndihmoni në luftën tonë jo vetëm për vendin tonë, por edhe për vlerat dhe liritë demokratike. Ne e vlerësojmë vërtet atë”, ka shkruar Zelensky.

Derisa është e paqartë nëse takimi u zhvillua të shtunën dhe nëse delegacioni është ende në Kiev.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco