VIDEO/ 18-vjeçari ukrainas bëhet baba për 4 vëllezërit dhe motrat e tij

VIDEO/ 18-vjeçari ukrainas bëhet baba për 4 vëllezërit dhe motrat e tij

12:46, 14/05/2022

Nëna e Vyacheslav Yalovit, Maryna, 37 vjeçe, u vra në Donbas nga bombardimet ruse, teksa ata po ecnin bashkë për në shtëpi.  Ai tani është zhvendosur në perëndim të Ukrainës, me dy vëllezërit më të vegjël dhe dy motrat më të vogla, të cilat ai planifikon t’i rrisë i vetëm.

(Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco