Burrat në Irlandë e shfrytëzojnë trupin e të vdekurit për t’ia marrë pensionin

Burrat në Irlandë e shfrytëzojnë trupin e të vdekurit për t’ia marrë pensionin

08:35, 23/01/2022

Dy burra u përpoqën të sillnin trupin e një të vdekuri në një zyrë postare irlandeze në përpjekje për të marrë pensionin e tij.

Sipas mediave lokale, trupi i të ndjerit u tërhoq zvarrë në zyrën e postës Carlow të premten nga dy burra që e mbanin në këmbë.

Stafi dyshoi dhe dy burrat u larguan pasi u morën në pyetje, duke lënë pas të ndjerin.

E gjitha ndodhi pasi burrat vizituan dyqanin e Hosey në Staplestown Road rreth orës 11:30 të së premtes dhe pyetën nëse mund të tërhiqnin pensionin javor të një personi tjetër, sipas Irish Times.

Mirëpo, atyre iu tha se pensionisti do të duhej të ishte i pranishëm për t’u paguar, shkruan Standard, transmeton Klankosova.tv.

Më vonë dy burra tentuan të tërhiqnin pensionin me një trup të pajetë. I ndjeri mendohet se ishte rreth të 60-tave dhe se banonte pranë postës.

Kjo tani po hetohet nga Gardai, policia irlandeze, e cila tha se po hetonte “vdekjen e pashpjegueshme të një mashkulli të moshuar”. Një shtëpi në Pollerton Road aty pranë është mbyllur nga policia ndërsa hetimet për incidentin vazhdojnë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco