Itali/ 179,106 raste të reja dhe 373 viktima nga Covid

Itali/ 179,106 raste të reja dhe 373 viktima nga Covid

21:33, 21/01/2022

Në Itali u regjistruan 179,106 të infektuar nga 1,117,553 teste të kryera në 24 orët e fundit.

Gjithashtu konfirmohet se humbjet e jetës për sot janë 373.

Kurse, të shëruarit për sot janë 171,565.  Shtrimet në njësitë e kujdesit intensiv janë rritur (+9), kurse në pavijonet e tjera Covid-19 ka 174 pacientë më pak.

Sa i përket fushatës së vaksinimit, dozat e administruara deri më tani në total janë thuajse 123 milionë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco