Greqi/ 5870 raste të reja dhe 82 viktima nga Covid-19

Greqi/ 5870 raste të reja dhe 82 viktima nga Covid-19

17:22, 27/11/2021

Në 24 orët e fundit, në Greqi janë shënuar 82 humbje jete si pasojë e Covid-19.

Shifrat e infektimeve vijojnë që të jenë tejet të larta, ku janë regjistruar 5870 raste me COVID-19.

Në intubim janë 641 pacientë që vijojnë luftën me sëmundjen që deri tani ka marrë miliona jetë në botë.

Rekordi i rasteve me COVID në Greqi është shënuar në datë 9 nëntor, 8613 të infektuar brenda 24 orëve.

Numri më i madh i vdekjeve nga virusi në një periudhë 24-orëshe është shënuar më 28 nëntor 2020, ku humbën jetën 121 pacientë. Greqia ka shtrënguar masat për të pavaksinuarit, por rastet janë ende të larta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco