Alarm për bombë në Paris, evakuohet stacioni hekurudhor

Alarm për bombë në Paris, evakuohet stacioni hekurudhor

18:00, 27/10/2021

Me qindra persona janë evakuuar nga stacioni hekurudhor Gare du Nord, si dhe nga një pjesë e metrosë, në Paris pas një alarmi për bombë rreth orës 15:45 të së mërkurës.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë video nga stacioni hekurudhor pothuajse i boshatisur, ndërsa jashtë tij ishin me qindra persona të evakuuar.

 

Policia gjeti një valixhe të braktisur dhe më pas ndoqi të gjitha procedurat e sigurisë, raporton A2news.

Autoritetet franceze kanë bërë të ditur se stacioni i trenit do të kthehet në normalitet pas orës 17:00.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco