Rrëzimi i aeroplanit me 21 pasagjerë në SHBA, pamje se si ndodhi mrekullia

Rrëzimi i aeroplanit me 21 pasagjerë në SHBA, pamje se si ndodhi mrekullia

17:16, 20/10/2021

Një avion çarter me 21 persona, është rrezuar ndërsa po bënte përpjekje për t’u ngritur nga Aeroporti Ekzekutiv i Hjustonit, Teksas.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit kanë mbijetuar, dhe vetëm njëri prej tyre është plagosur.

Avioni pasi është rrëzuar ka marrë flakë, sakaq autoritetet kanë mbërritur në vendngjarje, për hetimin e rrethanave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco