Një tjetër mafioz turk ikën nga Turqia, a do të publikojë video kundër pushtetit të Erdoganit?

Një tjetër mafioz turk ikën nga Turqia, a do të publikojë video kundër pushtetit të Erdoganit?

17:41, 16/06/2021

Një tjetër mafioz turk është larguar nga atdheu i tij dhe këtë herë bëhet fjalë për Allati Çakiçi.

Çakici raportohet se është larguar pas akuzave të kryemafiozit, Sedat Peker, i cili tashmë ka publikuar nëntë video teksa pretendon se pushteti aktual është i zhytur në krim dhe korrupsion. Mendohet se ai ka shkuar jashtë shtetit, derisa situiata të stabilizohet në vendin e tij.

Turku, aktualisht 68 vjeç më herët ishte akuzuar për vrasje dhe kishte qëndruar pas hekurave plot 20 vjet. Me njërin prej liderëve të opozitës, por që e ka ndihmuar të zgjidhet president Erdoganin, Devlet Bahçeli në disa raste kishte deklaruar se e kishte mik të mirë.

Çakic nuk dihet nëse do të publikojë video, ashtu siç më herët kishte bërë Peker, që po ndiqet nga autoritetet e shtetit turk.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco