Biden takon Mbretëreshën Elizabeth ll/ Presidenti: Më kujton nënën time

Biden takon Mbretëreshën Elizabeth ll/ Presidenti: Më kujton nënën time

11:14, 14/06/2021

Presidenti i SHBA, Joe Biden të dielën pas Samitit të G7 takoi Mbretëreshën e Britanisë së Madhe, Elizabeth ll.

Ai kujton se e ka takuar edhe më parë Mbretëreshën në vitin 1982 dhe nëna e tij një irlandezo-amerikane i dha një këshillë ‘’Mos iu përul’’.

Biden thotë se Mbretëresha është një grua e hijshme dhe i kujton pikërisht nënën e tij.

‘’Patëm një bisedë të shkëlqyer’’- thotë Biden pasi u bë Presidenti i 12-të i SHBA që ka nderin të takojë Mbretëreshën Elizabeth ll.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco