Sulmon me molotov shtëpinë e ish-të dashurës, dënohet me 6 vjet burg ish-ushtaraku

Sulmon me molotov shtëpinë e ish-të dashurës, dënohet me 6 vjet burg ish-ushtaraku

18:53, 10/05/2021

Një ish-ushtar i ushtrisë britanike, ka sulmuar me bomba molotov shtëpinë e ish të dashurës së tij pasi ajo ishte ndarë prej tij.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur 30 vjeçari Ashley Pankewycz hodhi 3 bomba molotov në drejtim të shtëpisë në Southampton, pasi vajza vendosi ta lerë atë pas një lidhje të shkurtër që patën.

Në video shihet Pankewycz ndërsa ndez shishet e birrës që i kishte mbushur me benzinë dhe i hedh ato drejt banesës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco