Tërmeti lëkund Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Tërmeti lëkund Greqinë, ja ku ishte epiqendra

13:09, 08/05/2021

Tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter ka tronditur sot Greqinë.

Gazeta Prothema raporton se tërmeti ndodhi në jugperëndim të qytet të vogël malor, Kalavryta.

Sipas të dhënave të Institutit Gjeodinamik, tërmeti ndodhi pak para orës 13:20 dhe kishte një thellësi fokale  prej 17.2 kilometra.

Sipas raporteve, dridhja u ndie edhe në Patras.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco