Abazoviç merret në pyetje nga Prokuroria Speciale e Malit të Zi

Abazoviç merret në pyetje nga Prokuroria Speciale e Malit të Zi

10:56, 19/04/2021

Zëvendsëkryeministri malazes, shqiptari, Dritan Abazoviç do të merret në pyetje sot në Prokurorinë Speciale të Shtetit.

Ai do të merret në pyetje për shkak të pretendimeve se ish-drejtori i Administratës së Policisë, Veselin Veljoviq, është i lidhur me protestat e fundit në Bogetiq, afër Nikqit.

Abazoviç, siç pretendohej më parë nga Kryeministri Zdravko Krivokapic, në një intervistë për TV Vijesti, kishte informacione operative se Veljovic, këshilltari aktual i Presidentit Milo Djukaovic, ishte i lidhur me protestat në Bogetic dhe se katër persona të tjerë ishin të përfshirë në këto protesta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco