Sulm racist: Mendoi se ishte aziatike, rrihet brutalisht në autobusin e LA 70 vjeçarja

Sulm racist: Mendoi se ishte aziatike, rrihet brutalisht në autobusin e LA 70 vjeçarja

11:56, 16/04/2021

Një grua 70-vjeçare u rrah brutalisht dhe u tërhoq zvarrë nëpër një autobus në Los Angeles nga një sulmues i urryer që e gaboi atë për Aziatiko-Amerikan, sipas raporteve lokale.

Viktima, një gjyshe e cila është meksikane amerikane, po përpiqej të zbresë nga një autobus i qytetit të premten kur një tjetër pasagjere femër hodhi mbi të një pllakë anti-kineze, raportoi The Eastsider .

Sulmuesi më pas kapi gruan e moshuar, të identifikuar vetëm si Becky, në pjesën e përparme të autobusit dhe e përplasi atë, thuhet në raport.

“Askush nuk do të ndihmonte. As shoferi i autobusit,” tha djali i saj, Pete.

Rrahja përfundimisht ndaloi pasi një pasagjer telefonoi 911, shtoi ai.

Gruaja kishte qenë duke bërë pazar ushqimesh për mbesën e saj, dhe përfundoi me një sy të fryrë dhe mavijosje të errëta, të purpurta në fytyrë dhe qafë.

Image

Foto tregon dëmtimin e fytyrës së gruas 70-vjeçare e cila u tërhoq zvarrë nëpër një autobus në Los Angeles.

Hunda e saj ishte thyer dhe disa prej flokëve të saj ishin tërhequr, i tha djali i saj Eastsider.

Ai shtoi se anëtarët e familjes së tij shpesh mendohen si aziatikë.

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco