Disa shembuj magjepsës se si duket një filxhan çaj, në të gjithë botën

Disa shembuj magjepsës se si duket një filxhan çaj, në të gjithë botën

12:58, 28/10/2020

Çaji ka marrë prej kohësh njohje në të gjithë botën, si një nga pijet më të dashura, të shpikura ndonjëherë, dhe çdo adhurues i çajit mund ta garantojë lehtësisht  këtë. 

Sidoqoftë, thjeshtësia e tij është magjike.

Në fakt çaji është një pije misterioze, avullon pafund, dhe mund të ziejë në shumë mënyra të ndryshme dhe përbëhet nga një larmi përbërësish.

Më poshtë keni disa shembuj se si duket një filxhan çaj në të gjithë botën.


Japonia

Image

Çaji Matcha është bërë nga gjethe të çajit jeshil me cilësi të lartë . 

Dallon shumë nga një filxhan klasik çaji siç e njohim. 

Pluhuri tundet plotësisht në një filxhan, dhe nëse gjithçka është bërë në mënyrë korrekte, do të merrni një përzierje të gjelbër të gjallë.

India

Image

Foto tregon çaj Darjeeling. Kjo larmi është rritur në malësinë e Indisë dhe në Himalaje.

Britania e Madhe

Image

Britanikët pëlqejnë të shtojnë qumësht në çajin e zi për të marrë një strukturë kremoze dhe pamje.

Turqia

Image

Çaji i fortë shërbehet në gota të vogla me një copë sheqer.

Tibet

Image

Çaji tibetian bëhet me qumësht, gjalpë dhe kripë. Ka një shije karizmatike, por të hidhur. 

Maroku

Image

Marokët shijojnë freskimin e çajit jeshil me nenexhik.

Hong Kong 

Image

Në Hong Kong njerëzit shtojnë qumësht të kondensuar në çaj dhe e shërbejnë atë të ftohtë ose me kube akulli.

Tajvani

Image

Ky çaj mund të shërbehet ose i nxehtë ose i ftohtë.

SHBA

Image

Amerikanët pëlqejnë çajin e zi me limon dhe sheqer. Soda e bukës gjithashtu mund të shtohet për një strukturë më të butë.

Rusia

Image

Çaji i zi është deri tani ai më i popullarizuari. Sa më i fortë aq më mirë.

Pakistani

Image

Çaji Masala bëhet me erëza dhe gjalp qumështi.

Tajlandë

Image

Çaji Thai përbëhet nga bimë të ndryshme Thai, qumësht dhe akull. 

 

Burimi: Bright Side 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco