Gëzim Hajdinaga, drejtor i Organizatës Turistike të Ulqinit

Gëzim Hajdinaga, drejtor i Organizatës Turistike të Ulqinit

11:04, 28/10/2020

Pas zgjedhjes në postin e deputetit në Parlamentin e Malit të Zi të Fatmir Gjekës, nga Koalicioni shqiptar „Bashkë nji za“  nga Partia Demokratike, Unioni Demokratik i Shqiptarëve dhe Lidhja Demokratike në Mal të Zi, drejtorit aktual të Organizatës Turistike të Ulqinit, në vend të tij është zgjedhur drejtor i ri Gëzim Hajdinaga, mëson "Syri.net". 

Drejtori i ri i OTU-së ka qenë kryetar i  Komunës së Ulqinit dhe ish ministër i Pakicave në Qeverinë e Malit të Zi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco